Wytyczne, aby Twoje mieszkanie było bezpieczniejsze

Wytyczne, aby Twoje mieszkanie było bezpieczniejsze

Mieszkanie w kompleksie mieszkaniowym jest najwygodniejszą opcją dla wielu mieszkańców miast. Zalety pobytu w społeczeństwie mieszkaniowym to wiele:

Dostęp do narzędzi, takich jak siłownia, basen, place zabaw, park Walkera itp
Dodatkowe udogodnienia, takie jak 24-godzinna nieprzerwana woda i zasilanie
Życie wspólnotowe; Zajęcia hobbystyczne, uroczystości festiwalowe
Łatwość zatrudniania personelu domowego
Bezpieczeństwo

Ze wszystkich wymienionych powodów najważniejszym powodem wyboru mieszkania jest bezpieczeństwo. Wraz ze spadkiem wspólnego życia rodzinnego, co było bezpieczniejszą opcją życia niż życie w rodzinach nuklearnych, większość z nich ucieka się dziś do mieszkań, aby znaleźć bezpieczne domy.

Jednak zamiast polegać wyłącznie na infrastrukturze bezpieczeństwa obecnej w Twoim Kompleksie Mieszkaniowym, jest wiele rzeczy, które mieszkańcy mieszkań powinni mieć świadomość, aby zapewnić im bezpieczeństwo, aby mieszkanie było bezpieczniejsze, a wszystko zaczyna się od decyzji o przeprowadzce do mieszkania Złożony.

Zanim się wprowadzisz

1. Oceń i zbadaj okolicę

Przed przeprowadzką do dowolnego mieszkania upewnij się, że masz podstawy. Czy mieszkanie znajduje się w dzielnicy mieszkalnej? Czy istnieje wystarczająco dużo środków transportu, aby dotrzeć do innych miejsc?

Jeśli nie masz własnego pojazdu, powinieneś udać się do miejsc w pobliżu przystanków autobusowych, szkół, marketów spożywczych, aby nie musieć chodzić na duże odległości, aby dotrzeć do domu w nocy lub w innych dziwnych godzinach.

Czy sąsiedztwo często pojawia się w wiadomościach o zbrodniach? Czy w pobliżu znajduje się lokalny posterunek policji?

Oto kilka pytań, które należy uwzględnić w sprawdzaniu przeszłości.

2. Nie spiesz się, aby rozejrzeć się po kompleksie

Fascynuje Cię błyskotliwość architektury tego wieżowca. Wygląda jak idealny dom swoich marzeń.

Ale poczekaj! Poświęć trochę czasu na kompleksowe zwiedzanie kompleksu.

Przed wprowadzeniem się do mieszkania sprawdź, czy zapewniono podstawowe funkcje bezpieczeństwa.

Działający wizjer, który jest odpowiednio ustawiony, abyś mógł z niego łatwo korzystać.
Wszystkie drzwi i okna powinny mieć doskonale działające zamki i zatrzaski.
Okna powinny być bezpiecznie zablokowane, aby uniemożliwić wtargnięcie

Inne rzeczy do rozważenia to, czy mieszkanie jest odpowiednio ograniczone przez bezpieczne ściany z domieszką? Czy w każdym zakamarku i kącie jest wystarczająca ilość światła? Czy w razie niebezpieczeństwa są zapewnione wyjścia ewakuacyjne?

ZOBACZ TEŻ  Remont drewnianych podłóg w domu – krok po kroku

Czy schody i balkony są bezpieczne dzięki poręczom dla osób starszych i dzieci?

3. Odwiedź biuro towarzystwa

Po zbadaniu złożonego kompleksu mieszkaniowego zawsze rozsądnie jest zakończyć czek, odwiedzając biuro stowarzyszenia. Członkowie zarządów wszystkich średnich i dużych kompleksów apartamentów powołują kierownika do nadzorowania codziennych operacji. (Jeśli budowniczy nadal utrzymuje obiekty, porozmawiaj z kierownikiem obiektu)

Zaangażuj się w czat z menedżerem, a wszystkie twoje wątpliwości zostaną odparte. Zapytaj o ogólne udogodnienia, mianowanie personelu domowego, metody usuwania odpadów, urządzenia bezpieczeństwa, wszelkie poprzednie awarie, które miały miejsce i jak zostały złagodzone itp.

Dobra relacja z członkami stowarzyszenia jest niezbędna do bezproblemowego pobytu w każdym apartamencie.

(Jeśli przenosisz się do już zbudowanego Kompleksu Apartamentów – do wynajęcia lub rozważasz zakup nieruchomości odsprzedaży, ta interakcja może być bardzo przydatna .Jeżeli przeprowadzasz się do nowo wybudowanego budynku, to ta wizyta służy głównie rozwijaniu relacji ze społeczeństwem personel).

Po wprowadzeniu się

1) Zainwestuj w system zarządzania bezpieczeństwem

System zarządzania bezpieczeństwem, taki jak GateKeeper, przenosi istniejącą infrastrukturę bezpieczeństwa, taką jak strażnicy, biometryczne urządzenia śledzące, CCTV, do prawdziwej pomocy mieszkańcy lokali. Wypełnia wszystkie istniejące luki w istniejącym systemie zabezpieczeń kompleksu mieszkaniowego.

2) Zainstaluj system alarmowy

Dzięki zabezpieczeniom i systemowi zarządzania bezpieczeństwem nie potrzebujesz żadnych innych środków bezpieczeństwa. Jednak w przypadku, gdy zostawiasz swoje mieszkanie zamknięte przez dłuższy czas, nie zaszkodzi zainstalować system bezpieczeństwa w domu, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

W nieprzyjemnym przypadku włamywacza, który uzyskał dostęp do twojego mieszkania, niech nie będzie przygotowany na cyfrowe alarmy bezpieczeństwa, które ostrożnie zainstalowałeś.

Na rynku dostępnych jest kilka systemów alarmowych typu zrób to sam. Cechy, na które należy zwrócić uwagę to czujniki drzwi i okien, pilot do uzbrajania / rozbrajania systemu i możliwości połączeń komórkowych.

Kilku dostawców, którzy specjalizują się w dostarczaniu rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa w domu to: Zicom, Godrej, Bosch, Honeywell. Zapewniają ci:

ZOBACZ TEŻ  Urządzanie pokoju dziennego

CCTV,
Wideodomofony,
System kontroli dostępu,
Zamki odcisków palców,
Zegarek domowy i niemowlęcy,
System sygnalizacji pożaru, oraz
System wykrywania intruza

3) Powrót do podstaw

Elektroniczne gadżety są idealnym zabezpieczeniem w domu w dzisiejszym cyfrowym świecie. Ale są pewne systemy bezpieczeństwa, które nie wymagają technologii.

Te mechaniczne metody są częścią podstawowego bezpieczeństwa w domu i powinny być zapewnione przed lub bezpośrednio po przeprowadzce do mieszkania.

Wyjdź zza grilla przed głównymi drzwiami, aby móc wchodzić w interakcje i widzieć, kto jest na zewnątrz, bez konieczności otwierania drzwi przed nieznajomymi.

Stalowe drzwi do grilla ze szczeliną do przyjmowania kurierów umożliwiają przyjmowanie dostaw bez konieczności całkowitego otwierania drzwi. Jest to szczególnie przydatne, jeśli w domu w ciągu dnia przebywają samotnie osoby starsze.

Rozważ zainstalowanie zatrzasku łańcucha na drzwiach lub drzwiach grilla na zewnątrz głównych drzwi.

4) Wejdź w interakcje ze strażą

Teraz, gdy wprowadziłeś się bezpiecznie, dobrze jest porozmawiać z pracownikami ochrony stacjonującymi przy wejściu i wyjściu z mieszkania.

Niewiele osób uznaje ich obecność, chociaż pracują dzień i noc, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Współdziałaj z nimi i spraw, by czuli się częścią społeczności. Zaangażuj ich w wydarzenia społeczności. Znajomość każdego ochroniarza po nazwisku jest również dobra.

Personel ochrony ma informacje z pierwszej ręki na temat odwiedzających wchodzących na teren zamkniętych społeczności. Są zawsze czujni, aby zauważyć nietypową aktywność w pobliżu i jako pierwsi ostrzegają stowarzyszenie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

5) Poznaj swoich sąsiadów

Nie zatrzymuj się w zaciszu domu. Zaangażuj się we wszystkie działania grupy społeczności. To dobry sposób na przełamanie lodów.

Twoi sąsiedzi w wieżowcu są twoimi nowymi członkami dalszej rodziny. Oprócz oferowania przyjaznego przekomarzania, są one natychmiastowym systemem wsparcia, gdy potrzebujesz natychmiastowej pomocy. Są też najlepszymi osobami, które zwracają uwagę na wszelkie niepożądane działania związane z mieszkaniem, gdy nie ma Cię w pobliżu.