Najlepsze rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobisz dla swojego domu

Najlepsze rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobisz dla swojego domu

Terapia Apartamentem polega na poprawie twojego domu i uczynieniu go lepszym miejscem do życia, więc bardzo śmiało mogę użyć tutaj superlatywu. Oczywiście, jak mówimy, nic, co robisz w swoim domu, nigdy nie jest zmarnowane, ale przez lata odkryłem, że jest kilka rzeczy, które są szczególnie transformujące – rzeczy, które wykraczają poza dekorację i docierają do samego rdzenia tego, co sprawia, że szczęśliwy w domu.
1. Dodaj sztukę, w którą się silnie czujesz

Jest powód, dla którego ludzie używają wiszących rzeczy na ścianach jako znak, że naprawdę przenieśli się w przestrzeń. To sztuka daje domowi swoją duszę, pewną nieokreśloną cechę odróżniającą ją od innych miejsc. Mówię o sztuce, w której „czujesz silną atmosferę” i celowo zostawiłem to otwarte: właściwą sztuką dla twojej przestrzeni jest wszystko, co sprawia, że ​​czujesz się głęboko, niezależnie od tego, czy jest to zabytkowa ściana zwisająca ze sklepu z używanymi rzeczami, oko, obraz, który zrobiła twoja babcia, albo zdjęcie z ostatnich wakacji.
2. Wyluzuj się na jeden wielki kawałek mebli „dla dorosłych”, których zawsze pragnąłeś

ZOBACZ TEŻ  Triki na optyczne powiększenie salonu - praktyczne i proste porady

Jeśli nadal trzymasz się starego futonu lub starej, modnej kanapy, która zastąpi ją nowym kawałkiem, który naprawdę kochasz (lub vintage, który naprawdę kochasz!), Możesz całkowicie zmienić wygląd pokoju. Nie myśl, że musisz wymienić wszystko na raz, lub dopasować nowy zakup do innych spanieckich rzeczy. Jeśli masz jeden naprawdę wyglądający, wysokiej jakości element, taki jak sofa lub dywanik dookoła, wszystko inne znajdzie się na swoim miejscu.
3. Wykonaj naprawde głębokie oczyszczenie (& Declutter)

Dom, który jest naprawdę, naprawdę czysty, nie tylko wygląda czysto – jest czystszy. W powietrzu unosi się pewna lekkość, która wyrasta z korzeniami. Jeśli nie jesteś jedną z osób, które czerpią inspirację z pomysłu spędzenia weekendu na głębokim sprzątaniu domu, rozważ wynajęcie usługi sprzątania. Osobiście nienawidzę idei płacenia komuś innemu za sprzątanie mojego domu, gdybym mógł to zrobić sam. Ale chodzi o to, sam tego nie robię. Zanim sprzedałem mój stary dom, zapłaciłem za sprzątanie, żeby wyprowadzić porządek. Bardzo miła, profesjonalna pani podeszła i przeszukała całe miejsce, od góry do dołu, w około trzy godziny. Nigdy nie widziałem mojego domu tak czystego – i żałowałem, że nie zrobiłem tego regularnie (powiedzmy dwa razy w roku) przez cały czas, kiedy tam mieszkałem. (Dodatkowo, roczne lub dwa razy w roku mega decluttering nigdy nie jest niedoceniane, więc dlaczego nie dołączyć do naszego corocznego Cure stycznia?)
4. Podziel się swoim domem z Furry Friend

ZOBACZ TEŻ  Kanalizacja

Uświadomiłem sobie, kiedy pisałem hołd mojej zmarłej kociej przyjaciółce, Chloe, że jedną z rzeczy, które najbardziej mi brakowało w związku z kotem, było to, jak ciepły i radosny był mój dom z nią. Zdaję sobie sprawę, że zwierzęta nie są dla wszystkich, ale dla tych z nas, którzy są skłonni kochać zwierzęta, powiedziałbym, że nawet jeśli posiadanie domowych w domu jest nieco więcej pracy, jest to całkowicie tego warte. (Jeśli potrzebujesz więcej przekonywania, możesz przeczytać 10 najważniejszych powodów, dla których warto mieszkać z psem w Dabney.)