Zaoszczędź na budynku – 8 wskazówek dla małego budżetu

Posiadanie własnego dachu nad głową wciąż jest siłą napędową wielu ludzi. Ze względu na korzystne stopy procentowe wiele gospodarstw domowych w Niemczech postanowiło w ostatnich latach zbudować własny dom. Ponieważ nie należy oczekiwać znaczących zmian pod względem stóp procentowych w ciągu najbliższych dwóch do czterech lat, temat ten będzie nadal aktualny. Mimo atrakcyjnych warunków wielu początkujących budowniczych staje przed wyzwaniem realizacji swoich marzeń przy niewielkim budżecie. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w obniżeniu kosztów budowy:

Tip # 1: Oblicz swoje rzeczywiste zapotrzebowanie na miejsce!

W oparciu o indywidualną ocenę potrzeb i oparte na nich inteligentne planowanie planów piętra, koszty budowy można jeszcze bardziej skutecznie zmniejszyć. Jeśli przyjdziesz w obliczeniach nawet do wniosku, że jesteś bogaty 40-50 metrów kwadratowych, a następnie moduł mieszkaniowy może być najtańszym i najprostszym rozwiązaniem: Kiedy umowa sprzedaży została podpisana, moduł dzienny z Państwa życzeniem jest produkowany zgodnie z fabryki, a potem przychodzi pod klucz unoszony na terenie – gotowy do natychmiastowej zbiórki bez suszenia i ekspansji. To oszczędza u.a. także koszty wynajmu poprzedniego mieszkania. Należy jednak zauważyć w tym rozwiązaniu, że można znaleźć na zakup modułu mieszkaniowego, który nie jest instytucją kredytową dla kredytów hipotecznych. A więc powinno być wystarczająco dużo kapitału własnego lub zasiłków rodzinnych.

Tip # 2: Poszukaj wakatów!

Ziemia jest kosztowna, szczególnie na obszarach miejskich. Jeśli możesz zadowolić się mniejszą przestrzenią ogrodową, istnieje ogromny potencjał oszczędnościowy. Ewentualnie sprytny układ pomieszczeń może zaoszczędzić miejsce w budynku, co może mieć decydujący wpływ na ostateczną cenę projektu budowlanego. Działki, na których nie konwencjonalne mecze domu są „martwe ręki”, a zatem głównie na zakup niedrogie.

Tip # 3: Zmniejsz koszty dzięki własnej pracy!

marzę, więc jeśli „prawo” małego domu – – więcej przestrzeni wymagane to wskazane jest, aby spojrzeć na prefabrykatów dostawców dla odpowiednich ofert. Prefabrykowana konstrukcja domu zyskała na popularności w ostatnich latach. Liczne pozytywne aspekty są wielokrotnie prezentowane w mediach drukowanych i internetowych – takich jak również w portalu informacyjnym na temat domu na stronie http://www.hausmagazin.com/. Zaletą jest na pewno należy uznać, że wcześniej ktoś się o optymalnych pomysłów układ dla prefabrykowanego domu, więc nie są potrzebne długie dyskusje planistyczne, że w ten sposób powstać ma nieobliczalne koszty architekt prefabrykowanego domu poprzez planowanie i że obniżona o koszty produkcji prefabrykacji może być. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby jak najmniej myśleć o budowie domu.
Jednak rynek z prefabrykatów dostawców jest duża i wyzwaniem dla budowniczych jest najlepszy stosunek cena / wydajność, a jednocześnie do własnego gustu – aby znaleźć najbardziej odpowiedni model prefabrykatów – i nie tylko dla roszczeń środowiskowych. Dobry smak i wysokie oczekiwania jakości – który ma sprzeciwu wobec decyzji o prefabrykowanego budynku musi być – jednak, bo jak wszyscy wiemy, niekoniecznie najlepsze rozwiązanie, dlatego wybór domu rozwoju może być idealnym rozwiązaniem:
Dom deweloperski jest następnie budowany w konstrukcji prefabrykowanej domu, ale sam klient przejmuje wnętrze. Można to zrobić w 100 procentach niezależnie lub tylko częściowo. które często są również nazywane hipotecznych mięśni – – W hipotecznych własnej pracy są liczone jako kapitał własny, co może być korzystne w rozmowach z bankami do pozycji wyjściowej. W domu rozwoju powinieneś bezwzględnie realistycznie ocenić swoje umiejętności i możliwości czasowe. Umiejętności rzemieślnicze i doświadczenie w odpowiednich obszarach powinny być oczywiste. Być może masz również w kręgu znajomych i krewnych odpowiednich rzemieślników, możesz użyć do wykonania projektu wnętrza. Ta forma uczestnictwa jest również możliwa. Domy prefabrykowane są również zazwyczaj na różnych etapach rozwoju – chociaż definicje różnych poziomów mogą się nieznacznie różnić od dostawcy do dostawcy:

Dom rozprężania (odporny na deszcz i izolację termiczną, bez wyposażenia wnętrza)
Technicznie gotowy / gotowy do podłączenia (obejmuje również instalację elektryczną, sanitarną i grzewczą)
Gotowy do krycia (prace wykończeniowe zakończone wyjątkiem malowania, układania płytek i innych pokryć podłogowych)
Prawie gotowy / gotowa do aplikacji / malarza przygotowanej (obejmuje również prace dachówka, jeszcze do zrobienia są malarstwo i posadzki)
Gotowy / gotowy do wprowadzenia (wszystko gotowe)

Jeśli myślisz o projektowaniu wnętrz we własnym zakresie, powinieneś zauważyć, że wartość twojego własnego wkładu zmniejsza się gwałtownie z jednego kroku do drugiego. w wersji „prawie skończonej” jest oceniany stosunkowo nisko i rodzi pytanie, czy ta praca nie jest lepsza, ale również natychmiastowa. Innym ważnym aspektem samoobsługi jest to, że dostawca prefabrykowanego domu ma oczywiście tylko obowiązek gwarancyjny na świadczone przez niego usługi. Jeśli przyjacielski rzemieślnik chce pomóc budowniczemu, oszczędzając go i ewentualnie marnując, robi mu to prawdziwą krzywdę, ponieważ nikt nie chce później zapłacić za szkody.

Tip # 4: Zapomnij o piwnicy!

Jeśli potrzebujesz tylko piwnicy do automatyzacji domu i urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak pralka lub suszarka, masz możliwość zaoszczędzić dziesiątki tysięcy euro. Unikaj budowy piwnicy, ponieważ koszt budowy piwnicy nie należy lekceważyć: Powinieneś przynajmniej wydać 30 000 euro na piwnicę. W zależności od lokalizacji, piwnica może kosztować dwa razy więcej, ponieważ dokładna kwota zależy, między innymi, od regionalnych i oczywiście lokalnych warunków. Ponadto, w zależności od poziomu wód gruntowych i uszczelnienia, piwnica niesie również ryzyko pleśni. Usługi budowlane można teraz zintegrować z zajmującym niewiele miejsca HWR (pomieszczeniem gospodarczym) i / lub pomieszczeniem technicznym na parterze, dzięki czemu piwnice są często niepotrzebne.

Tip # 5: Zdecyduj się na suchą konstrukcję!

Znaczna część kosztów budowy spowodowane przez długi okres budowy: w popularnej solidnej konstrukcji ze ścianami z cegły, które są zbudowane kawałek po kawałku na miejscu na budowie. Potrzeba czasu, jak wszyscy wiedzą, kto miał odpowiednią lokalizację w sąsiedztwie. Ponadto do połączenia cegły służy zaprawa. Wprowadzona przezeń wilgoć musi najpierw wyschnąć przed wprowadzeniem; dodatkowy czas, dla którego istnieje oprocentowanie kredytu hipotecznego. W konstrukcji drewno suche, jak będzie oferowane przez większość producentów prefabrykatów budowlanych i konstrukcji z litego drewna, dom jest zbudowany Bryzgoodporna w ciągu 2-3 dni, a następnie może odbywać się równocześnie do wystroju wnętrz. Dla małych domków z bali (jako przedmiot Artifex na zdjęciu powyżej) to wtedy zmniejsza do minimum, ponieważ nie ma do napełniania i malarskie prace są konieczne. Po wykonaniu instalacji elektrycznych i sanitarnych i usunięciu łazienki kolekcja może już być wykonana.

Tip # 6: Wybierz artykuły sanitarne i ceny w kuchni!

Dzięki urządzeniom sanitarnym – umywalki, toalety i krany – możesz również zaoszczędzić pieniądze, pod warunkiem, że porównasz ceny i nie obejdziesz się bez fantazyjnego projektu (takiego jak VitrA, po prawej). Biorąc pod uwagę wszechstronność i wysoką jakość, jaką mogą zapewnić nawet duże sklepy budowlane, można znacznie zmniejszyć ten przedmiot. Jeśli twój budowniczy nie oferuje wystarczająco dużo lub oferta jest zbyt kosztowna, rozważ usunięcie tego przedmiotu ze sprzętu i zakup urządzeń sanitarnych w innym miejscu. Oblicz wcześniej jednak całkowite koszty materiałów i montażu. Może są one wtedy wyższe niż oferta producenta domowego. W kuchni potencjał oszczędności jest nie mniejszy. Jeśli potrafisz obejść się bez projektowania, technicznych udoskonaleń i ekskluzywnych materiałów, znajdziesz dobre i trwałe kuchnie za mniej niż 5000 euro. Jeśli wykonujesz także montaż sam, zmniejsz dodatkowo wydatki.

Tip # 7: Nie wszystko musi być idealne od razu!

Pokusa jest wspaniała, aby kupić nowy obiekt dla nowego domu. Nie wystawiaj siebie i swojego portfela na zbyt dużą presję! Kiedykolwiek się ruszą, powstają – być może uprzednio niewyjaśnione – koszty, takie. do oświetlenia i do zasłon. Jeśli budżet jest napięty, należy zacząć od mebli staroświeckich i stopniowo wymieniać się, gdy sytuacja finansowa wyraźnie się zmniejszy. Ogród i inne udogodnienia na świeżym powietrzu można stopniowo tworzyć samodzielnie. Nie poddawaj się domniemanemu oczekiwaniu rodziny, przyjaciół i sąsiadów, że wszystko musi być idealne i doskonałe!

Tip # 8: W końcu wskazówka do książki

Dla wszystkich tych, którzy chcą zagłębić się w „dom przygód” z niewielkim kapitałem, poradnik „Atrakcyjny budynek na małym budżecie” autorstwa Achima Linhardta jest bardzo polecany. W tym przypadku różne podejścia oszczędzające koszty, takie jak mniejsze, łatwiejsze, prezentowane w sekcjach, razem i samo-budować. Ponadto książka zawiera wiele wskazówek dotyczących planowania kosztów, procesu budowy, różnych elementów i technik budowlanych.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.