Czy przy remoncie mieszkania należy zostawić miejsce na pełnowymiarowe pranie?

Oszczędność miejsca idzie w parze z mieszkaniem, więc dla wielu renowatorów pracujących z ciasnymi planami może być trudno uzasadnić pranie zajmujące całe pomieszczenie.

I podczas gdy ogromne apartamenty w bloku mają wystarczająco dużo miejsca na pełnowymiarowe pranie, wiele innych jest po prostu zbyt małych, aby je pomieścić.

W nowszych mieszkaniach istnieje trend w kierunku tzw. Pralni europejskiej – prostej, dwudrzwiowej szafki, w której ukryta jest pralka, być może sterowana suszarka, umywalka i schowek. Może zajmować mniej niż jeden metr kwadratowy powierzchni.

Ale czy kompaktowe pralnie ułatwiają życie, czy lepiej jest mieć przestrzeń do rozłożenia? Rozmawialiśmy z trzema projektantami pralni, aby dowiedzieć się, czy pełnowymiarowe pranie jest tego warte.
Europejska pralnia: oszczędność miejsca lub niedogodności?

Dyrektor ds. Kuchni Mint Kitchens, Frank Iaria, mówi, że europejskie pralnie to dobry pomysł, pod warunkiem, że wystarczająco dużo miejsca do przechowywania można znaleźć gdzie indziej.

„Ogólnie rzecz biorąc, mieszkania nie mają wielu schowków, więc wolałbym mieć mniejszą europejską pralnię w kredensie, a następnie mieć dodatkowy schowek do ogólnego przechowywania” – powiedział.

Lucy Gauder z Lucy J Design powiedziała, że ​​pralnie w szafkach mogą mieć sens w małych pomieszczeniach, ale pełnowymiarowe pranie jest ogólnie lepszym rozwiązaniem.

„W niektórych sytuacjach to jedyna droga” – powiedziała. „Jeśli jesteś w ciasnym mieszkaniu, dwa po jednym, a wszystko, co możesz dostać, to kredens, to możesz mieć kombinację pralko-suszarki i małą umywalkę.”

„Z mojego doświadczenia wynika, że ​​pranie jest o wiele więcej niż tylko tym, gdzie ludzie piorą ubrania” – powiedziała. „Jeśli masz miejsce, pralnia pełni funkcję centrum prasowania i miejsce do przechowywania bielizny.”

„Wszystko, czego nie możesz znaleźć gdzie indziej w domu, zwykle ląduje w pralni”, powiedziała. „To może być wszystko, od sprzętu sportowego do butów gimnastycznych do sprzętu ogrodniczego. Im więcej miejsca w pranie jest dostępne, tym lepiej. ”

www.gamesworld.com.pl
www.faberfaber.pl
www.pandasc.pl
www.grajcarnia.pl

Szef kuchni i kierownik projektu Salt Kitchens Michelle Carey powiedział, że pełnowymiarowe pranie może wydawać się przesadne w małym mieszkaniu, ale ma swoje zalety.

„Wielu klientów ma duże pralni, więc w pewnym sensie jest to marnowanie przestrzeni, ponieważ nie spędzają dużo czasu w pralni”, powiedziała. „Z drugiej strony potrzebujesz miejsca, aby rozłożyć pranie i zorganizować.”

„Zawsze wraca do przestrzeni kosmicznej. Oczywiście, jeśli masz przestrzeń, a twój układ pozwala na większe pranie, oznacza to więcej miejsca i więcej funkcjonalności. Ale wciąż możesz zrobić dużo miejsca w ukrytej pralni.

Jeśli chodzi o odpowiednie przechowywanie, wszelkie pranie jest niezbędne, ale szczególnie ważne w pralni europejskiej, według Iaria.

„Wstawiłbym regulowane półki, aby móc przechowywać środki czyszczące, a także próbować zintegrować miotłę lub szafkę z deską do prasowania lub przynajmniej miejsce, w którym będą mogli stanąć” – powiedział.
Czy należy łączyć pranie z łazienką lub kuchnią?

Niektóre kompaktowe apartamenty wyposażone są w sprzęt i urządzenia do prania w łazience lub w kuchni.

„Robimy wiele kombinacji pralni i łazienek, aby dodać wartość” – powiedział Carey. „Więc może przejść z łazienki do łazienki”.

„To nie jest coś, co wychodzimy z drogi, aby zasugerować. Ludzie przychodzą do nas, aby zobaczyć, jak mogą to zrobić. ”

Carey powiedział, że klucz zawiera „naprawdę piękną umywalkę” z wystarczającą głębokością do prania ubrań i być może ukrywanie urządzeń za szafką, pozwalając przestrzeni czuć się bardziej jak łazienka, a nie jak pranie.

Dla renowatorów, którzy nie mają innych możliwości, możliwe jest włączenie pralni do kuchni, ale jest to najmniej pożądana opcja, według Iaria.

„Jeśli pranie miało wejść do kuchni, to przestrzeń jest uważana za” mokrą strefę „zgodnie z Krajowym Prawem Budowlanym, co oznacza, że ​​wymagane jest posiadanie podłogi odpornej na działanie wody, a połączenia ścian i podłogi muszą być wodoodporne ,” powiedział.

„Oprócz zlewozmywaka musi również zawierać koryto. Stwarza to dodatkowy koszt, a podłoga musiałaby na przykład zmienić się z desek podłogowych na płytki „.

„Ale ponieważ kuchnia jest ogólnie miejscem spotkań w mieszkaniu, czuje się mniej zachęcająca do przebywania w przestrzeni, jeśli pralka jest włączona”, powiedziała Iaria.

„Jednakże łazienka musi już być wodoodporna, a pranie tutaj jest ogólnie bardziej akceptowane przez dzisiejszych ludzi”.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.